80–і роковини Голодомору
1018 переглядівНе звільняється пам’ять,
відлунює знову роками.
Я зітхну... запалю обгорілу свічу,
Помічаю: не замки-твердині, не храми —
Скам’янілий чорнозем —
потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях,
З долини, аж немов з кам’яної гори
Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна, XX століття
І не рік, а криваве клеймо — «33».
До відзначення 80–х роковин Голодомору 26 та 29 листопада 2013 року в училищі відбувся відкритий виховний захід «Криваве клеймо — «33». Учням навчального закладу ще раз нагадали про те, що період Голодомору 1932-1933 років може бути означений одним словом "жах". Жах у тому, що українські села вимирали у страшних муках голоду. Жах й у тому, що в українському селі знищувались усі ознаки людяності.
У результаті підвищеної смертності в Україні протягом 1932-1933 pp. загинуло 3,4 мільйона осіб; через зниження народжуваності — 1,1 мільйона осіб. Втрати українців за 1927-1936 роки, окрім Голодомору, включають також втрати від терору і репресій, зменшення народжуваності, внаслідок підвищеної смертності та зниження життєвого рівня (передусім на засланні в Сибіру і на Півночі), вимушеної зміни національності українцями, які жили за межами УСРР (Кубань, Дон і Поволжя).
Під час проведення заходу декламувалися вірші, наводились невтішні статистичні дані, демонструвалися відеоматеріали, які жодного не залишили байдужим.